Jappix - en to eo translation catalogue (600 entries)

en: %1s is not installed on your system, you should install %2s.
eo: %1s ne estas instalita sur via sistemo. Vi devus instali %2s.

en: %1s may cause problems to the proxy, please increase %2s value up to %3s!
eo: %1s povas kaŭzi problemojn al la prokurilo. Bonvolu pliigi %2s valoro ĝis %3s!

en: %s bans an user of the room
eo: %s ekskludas uzanton el la babilejo

en: %s changes the room topic
eo: %s ŝanĝas la babilejan subjekton

en: %s changes your nickname
eo: %s ŝanĝas vian kromnomon

en: %s closes the chat
eo: %s fermas la babilejon

en: %s days ago
eo: %s tagoj antaŭe

en: %s invites someone to join the room
eo: %s invitas iun por aliri la babilejon

en: %s is installed on your system.
eo: %s estas instalita sur via sistemo.

en: %s joins a groupchat
eo: %s aliris retbabilejon

en: %s kicks an user of the room
eo: %s forpelas uzanton el la babilejo

en: %s removes the chat logs
eo: %s forigas la babilemajn protokoldosierojn

en: %s sends a message to someone in the room
eo: %s sendas mesaĝon al iu en la babilejo

en: %s sends a message to the room
eo: %s sendas mesaĝon al la babilejo

en: %s shows the user profile
eo: %s montras la uzantan profilon

en: A new Jappix version is available! Check what is new and launch the update!
eo: Nova versio de Jappix estas havebla! Kontrolu kion estas nova kaj lanĉu la ĝisdatigon!

en: A short message?
eo: Mallonga mesaĝo?

en: Aborted: buffer error!
eo: Ĉesita: bufra eraro!

en: Aborted: could not extract the package!
eo: Ĉesita: ne povas eltiri la pakaĵon!

en: Aborted: everything is not writable!
eo: Ĉesita: ĉio ne skribeblas!

en: Aborted: socket error!
eo: Ĉesita: inga eraro!

en: Access statistics
eo: Iri al statistiko

en: Account
eo: Konto

en: Accounts
eo: Kontoj

en: Active for this session
eo: Aktiva por tiu seanco

en: Activity
eo: Aktiveco

en: Adapt
eo: Adapti

en: Add
eo: Aldoni

en: Add a friend
eo: Aldoni amikon

en: Add a new user with this tool, or change a password (type an existing username). Please submit a strong password!
eo: Aldonu novan uzanton kun ĉi-tiu ilo, aŭ ŝanĝu pasvorton (tajpu ekzistantan salutnomon). Bonvolu sendi fortan pasvorton!

en: Add an input
eo: Aldonas enigon

en: Add this contact to your friends
eo: Aldoni ĉi-tiun kontakton al viaj amikoj

en: Add this groupchat to your favorites
eo: Aldoni ĉi tiu retbabilejo al via ŝatolisto

en: Address
eo: Adreso

en: Administration panel for this room
eo: Administra panelo por ĉi tiu ĉambro.

en: Administrator account
eo: Administranta konto

en: Administrator list
eo: Administranta listo

en: Advanced
eo: Krome

en: Advanced notice
eo: Kroma avizo

en: After you finished the setup, Jappix will generate the cache files. It might be slow, just wait until the application is displayed and do not press any button.
eo: Kiam tiam vi finigis la agordon, Jappix produktos la kaŝdosierojn. Povus esti malrapida, bv. atendi ĝis la aplikaĵo estos montrita kaj ne premu iu-ajnan butonon.

en: Album
eo: Albumo

en: All
eo: Ĉio

en: All tabs
eo: Tutaj folioj

en: All this Jappix node stored files can be managed with this tool: please select a sub-folder and start editing its content!
eo: Ĉiuj Jappix-a noda konservitaj dosierojn povas esti administrita kun ĉi tiu ilo: bonvolu elekti subdosierujon kaj komenci redakti ĝian enhavon!

en: Allow
eo: Permesi

en: Always active
eo: Ĉiam aktiva

en: Amorous
eo: Amorema

en: An error occured while uploading your file: maybe it is too big (%s maximum) or forbidden!
eo: Eraro okazis dum via dosiero elŝutado: eble ĝi estas tro granda (%s maksimuma) aŭ malpermesita!

en: An open social network
eo: Malferma socia reto

en: Anonymous host
eo: Sennoma gastigo

en: Anonymous mode
eo: Sennoma modo

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: Appointment
eo: Rendevuo

en: April
eo: Aprilo

en: Artist
eo: Artisto

en: Ask for authorization
eo: Peto por rajtigo

en: Attach a file
eo: Alligas dosieron

en: August
eo: Aŭgusto

en: Authentications
eo: Aŭtentokontroloj

en: Authorization failed
eo: Rajtigo malsuksesis

en: Authorizations
eo: Aŭtentigoj

en: Authorize
eo: Rajtigi

en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Automation
eo: Aŭtomatigo

en: Available
eo: Enrete

en: Available actions
eo: Haveblaj agoj

en: Available shortcuts:
eo: Haveblaj fulmoklavoj:

en: Available updates
eo: Haveblaj ĝisdatigoj

en: Away
eo: Fora

en: BOSH host
eo: BOSH-a gastigo

en: Background
eo: Fono

en: Backgrounds
eo: Fonoj

en: Basic statistics are processed by Jappix about some important things, you can find them below.
eo: Bazan statistikon estas faritaj per Jappix pri kelkaj gravaj aferoj. Vi povas trovi ilin malsupre.

en: Be careful of the information you write into your profile, because it could be accessed by everyone (even someone you don't want to).
eo: Estu zorgema pri la informojn vi skribas en via profilo, ĉar ĝi povus esti alirita de ĉiuj (eĉ iu kiu vi ne deziras montri).

en: Before you start using it, you will have to change some settings, search for friends and complete your profile.
eo: Antaŭ ol vi komencas uzi ĝin, vi devos ŝanĝi kelkajn agordojn, serĉi amikojn kaj kompletigi vian profilon.

en: Biography
eo: Vivhistorio

en: Block
eo: Bloki

en: Both
eo: Ambaŭ

en: Bottom
eo: Fundo

en: Browse
eo: Foliumi

en: Busy
eo: Okupata

en: Cache
eo: Kaŝmemoro

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Cannot send anything: you can only receive notices!
eo: Ne povas sendi ion-ajn: vi nur povas ricevi avizojn!

en: Center
eo: Centre

en: Change favorites
eo: Ŝanĝi ŝatolisto

en: Change password
eo: Ŝanĝi pasvorton

en: Change style
eo: Ŝanĝi stilon

en: Change the XMPP hosts that this Jappix node serve with this tool.
eo: Ŝanĝu la XMPP-an gastigojn ke ĉi-tiu Jappix-a nodo povas servi kun ĉi-tiu ilo.

en: Change your Jappix node background with this tool. You can either set a custom color or an uploaded image. Let your creativity flow!
eo: Ŝanĝu vian Jappix-an nodan fonon kun ĉi tiu ilo. Vi povas agordi propran koloron aŭ alŝutitan bildon. Lasu vian kreecon flui!

en: Change your Jappix node configuration with this tool.
eo: Ŝanĝu vian Jappix-an nodna konfiguracion kun ĉi-tiu ilo.

en: Changes saved!
eo: Ŝanĝoj konservitaj

en: Channel
eo: Kanalo

en: Channel of
eo: Kanalo da

en: Chat
eo: Babilado

en: Check again
eo: Denove kontroli

en: Check all
eo: Enŝalti ĉion

en: Check for updates
eo: Kontroli ĝisdatigoj

en: Choose
eo: Elekti

en: Chores
eo: Taskoj

en: City
eo: Urbo

en: Clean
eo: Purigi

en: Clean current chat
eo: Forviŝi nun babilon

en: Clean everything
eo: Viŝi ĉion

en: Click here to solve the error
eo: Klaku ĉi-tie por solvi la eraron

en: Click on the following link to get the chat log, and wait. Then click again to get the file.
eo: Klaku sur la sekvanta ligo por akiri la konversacian protokolan dosieron kaj atendu. Tiam klaku denove por akiri la dosieron.

en: Click to disable
eo: Premi por elŝalti

en: Click to enable
eo: Premi por enŝalti

en: Client
eo: Kliento

en: Clients
eo: Klientoj

en: Close
eo: Fermi

en: Close this tab
eo: Fermi tion folion

en: Collaboration
eo: Kunlaborado

en: Color
eo: koloro

en: Command
eo: Komando

en: Commands
eo: Komandoj

en: Comments
eo: Komentoj

en: Comments locked!
eo: Komentoj ŝlositaj!

en: Communicate with the entire world!
eo: Komuniku kun la tuta mondo!

en: Complete name
eo: Tuta nomo

en: Components
eo: Komponento

en: Compression
eo: Densigo

en: Confident
eo: Fidema

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: Connection
eo: Konekto

en: Contact
eo: Kontakto

en: Content
eo: Enhavo

en: Continue
eo: Daŭri

en: Could not get the comments!
eo: Ne povis akiri komentojn!

en: Country
eo: Lando

en: Crazy
eo: Freneza

en: Credentials
eo: Legitimaĵo

en: Current
eo: Aktuala

en: Daily
eo: Ĉiutaga

en: Date
eo: Dato

en: Date of birth
eo: Dato de nasko

en: December
eo: Decembro

en: Define a homepage notice for all your users, such as a warn, an important message or an advert with this tool.
eo: Difinu ĉefpaĝan avizon por ĉiuj viaj uzantoj, ekzemple averto, grava mesaĝo aŭ reklamo kun ĉi-tiu ilo.

en: Delete
eo: Forviŝi

en: Delete account
eo: Forigi konton

en: Deny
eo: Malpermesi

en: Design
eo: Fasonado

en: Desktop
eo: Surtabla versio

en: Destroy this MUC
eo: Detrui la retbabilejon

en: Directories
eo: Dosierujoj

en: Directory host
eo: Dosieruja gastigo

en: Disconnect
eo: Elsaluti

en: Do you accept?
eo: Ĉu vi akceptas?

en: Do you want to see the friends %s suggests you?
eo: Ĉu vi deziras vidi la amikojn %s sugestas vin?

en: Don't hide offline friends
eo: Ne kaŝi eksterretajn amikojn

en: Download file!
eo: Elŝuti dosieron!

en: Downloading package...
eo: Elŝutante pakaĵon…

en: Drinking
eo: Drinkante

en: Due to a network issue, you were disconnected. What do you want to do now?
eo: Pro reta problemo, vi estis malkonektita. Kio vi deziras fari nun?

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Eating
eo: Manĝante

en: Edit
eo: Modifi

en: Edit options
eo: Modifi opciojn

en: Empty
eo: Malplena

en: Empty channel
eo: Malplena kanalo

en: Enable notification sounds
eo: Enŝalti sciigajn sonojn

en: Encrypted
eo: Ĉifrita

en: Encryption
eo: Ĉifrado

en: Enter new subject
eo: Tajpu novan subjekton

en: Enter the groupchat you want to join and the nick you want to have. You can also go back to the %s.
eo: Eniru la retbablejon vi deziras aliĝi, kaj la kromnomon kiu vi deziras. Vi ankaŭ povas reveni al la %s.

en: Error
eo: Eraro

en: Everybody
eo: Ĉiuj

en: Everything
eo: Ĉio

en: Excited
eo: Ekscitema

en: Exercising
eo: Ekzercante

en: Extracting package...
eo: Eltirante pakaĵon…

en: February
eo: Februaro

en: Fetching the social channel...
eo: Akirante la socian kanalon...

en: File
eo: Dosiero

en: Filter
eo: Filtri

en: Finish
eo: Fini

en: First name
eo: Antaŭa nomo

en: Force HTTPS
eo: Perforti HTTPS-n

en: Friday
eo: vendredo

en: Friends
eo: Amikoj

en: From
eo: De

en: Gateway
eo: Kluzo

en: Gateways
eo: Kluzoj

en: General
eo: Ĝenerala

en: Generate file!
eo: Generi dosieron!

en: Geolocation
eo: Surtera loko

en: Getting the name...
eo: Akirante la nomon…

en: Great work! Now, you can share Jappix with your friends!
eo: Bonege! Nun, vi povas kunuzi Jappix kun viaj amikoj!

en: Grooming
eo: Tualetante

en: Group
eo: Groupo

en: Groupchat
eo: Retbabilejo

en: Groupchat host
eo: Retbabileja gastigo

en: Groupchats to join
eo: Alireblaj retbabilejoj

en: Groups
eo: Grupoj

en: HTTPS storage
eo: HTTPS-a konservado

en: Happy
eo: Feliĉa

en: Here it is! A new beautiful profile image!
eo: Jen! Nova bela profila bildo!

en: Here we go!
eo: Ek!

en: Hi there!
eo: Saluton!

en: Hi, I am %s, I would like to add you as my friend.
eo: Saluton, mi estas %s, mi ŝatus aldoni vin kiel mia amiko.

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Hierarchy
eo: Hierarkio

en: High
eo: Grava

en: Horizontal
eo: Horizontala

en: Hosts
eo: Gastigoj

en: Hosts configuration
eo: Agordo de gastigoj

en: Hot
eo: Varma

en: How are you?
eo: Kiel vi fartas?

en: Identity
eo: Identeco

en: If the current language does not match yours (%1s), you can make Jappix speak %2s it will be saved.
eo: Se la nuna lingvo ne kongruas la vian (%1s), vi povas paroligi Jappix %2s ĝi estos savita.

en: If you want to get some help about the Jappix installation and configuration, you can use our whole documentation, available at:
eo: Se vi deziras akiri helpon pri la Jappix-a instalaĵo kaj agordaĵo, vi povas uzi nian tutan dokumentaron, havebla ĉe:

en: If you want to remove some backgrounds, use the browser below.
eo: Se vi deziras forigi kelkajn fonojn, uzu la suban retumilon.

en: Important notice
eo: Grava avizo

en: Inactive
eo: Senfara

en: Inactive since: %s
eo: Malaktiva ekde: %s

en: Installation
eo: Instalado

en: Internal server error, try later
eo: Interna servila eraro, provas poste

en: It allows you to get in touch with the millions of users who currently use the XMPP network like you do with Jappix. Join the community and stay free!
eo: Kontaktu la milionojn de uzantoj kiu nuntempe uzas la XMPPan reton, kiel vi faras uzante Jappix-on. Aliĝu la komunumon kaj restu libere!

en: It is strongly recommended to upload a profile image (%s maximum), like a picture of yourself, because that makes you easily recognizable by your friends.
eo: Alŝuti profila bildo estas forte rekomendita (%s maksimumo), kiel bildo de vi mem, ĉar ĝi faras vin facile rekonebla de viaj amikoj.

en: It's time to build your own social cloud: just go to the next step!
eo: Estas tempo por konstrui vian propran socian nubon: nur iru al la sekvanta paŝo!

en: Item
eo: Elemento

en: January
eo: Januaro

en: Jappix Mobile
eo: Poŝtelefona Jappix

en: Jappix has been interrupted by a network issue, a bug or bad login (check that you entered the right credentials), sorry for the inconvenience.
eo: Jappix estis interrompita pro reta problemo, cimo aŭ malbona ensaluto (bv. kontroli ke vi tajpis la ĝustan pasvorton). Pardonon por la ĝeno.

en: Jappix has been updated: you are now running the latest version. Have fun!
eo: Jappix estis ĝisdatigita: vi nun uzas la plej lastan version. Amuziĝu!

en: Jappix installation
eo: Jappix-a instalado

en: Jappix is a great social platform, that you can access wherever you are, whenever you want and communicate with whovever you want.
eo: Jappix estas genia socia platformo, kiu vi povas aliri ie-ajn vi estas, iam-ajn vi deziras kaj komuniki kun kiu-ajn vi deziras.

en: Jappix is an open-source project from PostPro, a non-profit organization which provides us a great help.
eo: Jappix estas malferma-fonta projekto de PostPro, neprofita organizo kiu grande helpas nin.

en: Jappix is fully customisable: you can change its design right here.
eo: Jappix estas tute tajlorebla: vi povas ŝanĝi ĝian fasonadon ĉi-tie.

en: Jappix is now up to date!
eo: Jappix estas nun ĝisdatigita!

en: Jappix manager
eo: Jappix-a administrilo

en: Jappix must be able to write in this folder to create its sub-directories. If not, you must set the rights to %1s or change the folder owner to %2s (depending of your configuration).
eo: Jappix devas esti kapabla skribi en ĉi tiu teko krei ĝia sub-adresaroj. Se ne, vi devas fiksi la rajtojn al %1s aŭ ŝanĝi la tekan posedanton al %2s (dependanta de via konfiguracio).

en: Jappix needs that you specify some values to work. Please correct the following inputs (or keep the default values, which are sufficient for most people).
eo: Jappix necesas ke vi specifu kelkajn valorojn por funkcii. Bonvolu ĝustigi la sekvantajn enigojn (aŭ teni la apriorajn valorojn, kiu estas sufiĉa por plejpartoj de homoj).

en: Jappix offers you the possibility to manage your configuration, install new plugins or search for updates. That's why you must create an administrator account to access the manager.
eo: Jappix ebligas vin administri vian konfiguron, instali novajn kromaĵojn aŭ serĉi ĝisdatigojn. Tio estas kial vi devas krei administrantan konton por aliri la manaĝeron.

en: Jappix stores persistent data (such as shared files, chat logs, your own music and its configuration) into a single secured storage folder.
eo: Jappix entenas persistan datumon (kiel komunaj dosieroj, konversaciaj ŝtipoj, via propra muziko kaj ĝia konfiguracio) en ununura gardata konservada dosierujo.

en: JavaScript is missing in your web browser, so that you will not be able to launch Jappix! Please fix this.
eo: Ĝavaskripto mankas en via retumilo, do vi ne povas lanĉi Jappix-on! Bonvolu ripari tion ĉi.

en: Join
eo: Aliĝi

en: Join a chat
eo: Aliĝi babilejo

en: July
eo: Julio

en: June
eo: Junio

en: Keep your Jappix node fresh and fast, clean the storage folders regularly!
eo: Tenu vian Jappix-an nodon freŝe kaj rapide, viŝu la konservadan dosieron regule!

en: Last %s version is better!
eo: Lasta %s versio estas pli bona!

en: Last name
eo: Familia nomo

en: Last seen: %s
eo: Laste vidita: %s

en: Left
eo: Maldekstre

en: Let's have a look at the installation steps:
eo: Jen la instaladaj paŝoj:

en: List
eo: Listo

en: List name
eo: Lista nomo

en: Loading
eo: Ŝargi

en: Loading comments...
eo: Ĉarĝante komentojn…

en: Local time
eo: Loka tempo

en: Lock the host
eo: Ŝlozi la gastigon

en: Login
eo: Ensaluti

en: Login to your existing XMPP account or create a new one for free!
eo: Ensalutu al via ekzistanta XMPP konto, aŭ krei novan senkoste!

en: Login to your existing XMPP account. You can also use the %s to join a groupchat.
eo: Ensalutu kun via ekzistanta XMPP-a konto. Vi ankaŭ povas uzi la %s por aliĝi retbabilejon.

en: Logo
eo: Emblemo

en: Logs
eo: Protokoloj

en: Low
eo: Malgrava

en: MUC administration
eo: Retbabileja administrado.

en: Main configuration
eo: Ĉefa agordo

en: Main host
eo: Ĉefa gastigo

en: Manage
eo: Administri

en: Manage backgrounds
eo: Administri fonojn

en: Manage favorite rooms
eo: Administri preferatajn ĉambrojn

en: Manage your favorite groupchats
eo: Administri viajn preferatajn retbabilejojn

en: Manager
eo: Administrilo

en: Manager access
eo: Administrila aliro

en: Manager link
eo: Administra ligilo

en: March
eo: Marto

en: Maximum notices
eo: Maksimumaj avizoj

en: May
eo: Majo

en: Maybe you don't know what a BOSH server is? In fact, this is a relay between a Jappix client and a XMPP server, which is necessary because of technical limitations.
eo: Eble vi ne scias kiu BOSH-a servilo estas? Fakte, tio ĉi estas transsendado inter Jappix kliento kaj XMPP-a servilo, kiu estas necesa pro teknikaj limoj.

en: Media integration
eo: Aŭdvidaĵo integrado

en: Media viewer
eo: Aŭdvidaĵa legilo

en: Medium
eo: Norma

en: Member list
eo: Membra listo

en: Message archives
eo: Mesaĝaj arkivoj

en: Message archiving
eo: Mesaĝa enarkivago

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: Mobile
eo: Poŝtelefona versio

en: Moderators
eo: Kontrolantoj

en: Monday
eo: lundo

en: Monthly
eo: Ĉiumonata

en: Mood
eo: Humoro

en: More notices...
eo: Pli da avizoj…

en: More stuff
eo: Pli aĵoj

en: Music
eo: Muziko

en: Name
eo: Nomo

en: Need help? You'd better read our documentation page about how to fill this form!
eo: Bezoni helpon? Vi povus legi nian dokumentaran paĝon pri kiel plenigi ĉi-tiun formularon!

en: New
eo: Nova

en: New (2 times)
eo: Nova (2 fojoj)

en: News
eo: Novaĵoj

en: Next
eo: Laŭ

en: Nickname
eo: Pseŭdonimo

en: No
eo: Ne

en: No notifications.
eo: Neniuj sciigoj.

en: No result!
eo: Neniu trafo!

en: No room found on this server.
eo: Neniu ĉambro trovita sur ĉi tiu servilo.

en: None
eo: Neniu

en: Not available
eo: Nedisponebla

en: Not everything is private on XMPP; this is one of those things, your public profile (vCard).
eo: Ne ĉio estas privata sur XMPP. Via publika profilo (vCard) estas unu el tiuj aferoj.

en: Note that if you don't specify a value which is compulsory, it will be automatically completed with the default one.
eo: Notu ke se vi ne specifas valoron kiu estas deviga, ĝi estos aŭtomate kompletigita kun la apriora unu.

en: Nothing found for: %s
eo: Nenion trovita por: %s

en: Notice
eo: Avizo

en: November
eo: Novembro

en: October
eo: Oktobro

en: Offline friends
eo: Eksterretaj amikoj

en: Old
eo: Malnova

en: Once uploaded, your friend will be prompted to download the file you sent.
eo: Kiam alŝutita, via amiko estos invitata por elŝuti la senditan dosieron.

en: Only show connected friends
eo: Nur montri konektitajn amikojn

en: Oops, you could not be recognized as a valid administrator. Check your credentials!
eo: Hoho, vi ne povus esti rekonita kiel valida administranto. Bonvolu kontroli vian leĝitimaĵon!

en: Oops, you missed something or the two passwords do not match!
eo: Ohoh, vi perdiĝis ion aŭ la du pasvortoj ne kongruas!

en: Open XMPP links with Jappix
eo: Malfermi XMPPan ligojn kun Jappix

en: Options
eo: Opcioj

en: Order
eo: Ordo

en: Other statistics
eo: Alia statistiko

en: Others
eo: Aliaj

en: Outcast list
eo: Forĵetuloj listo

en: Owner list
eo: Posedanta listo

en: PHP maximum upload size is not sufficient (%1s), you should define it to %2s in %3s.
eo: PHP maksimuma alŝuta grando ne estas sufiĉa (%1s). Vi devus defini ĝin inter %2s kaj %3s.

en: PHP maximum upload size is sufficient (%s).
eo: PHP maksimuma alŝuta grando estas sufiĉa (%s).

en: Participants
eo: Partoprenantoj

en: Password
eo: Pasvorto

en: Persistent
eo: Daŭra

en: Personal
eo: Persona

en: Phone
eo: Telefono

en: Playful
eo: Ludema

en: Please check your inputs: something is missing!
eo: Bonvolu kontroli viajn enigojn: io mankas!

en: Please enable JavaScript
eo: Bonvolu enŝalti Ĝavoskripton

en: Please enter the group chat address to join.
eo: Bonvolu tajpi la retbabilejan adreson por aliĝi.

en: Please enter your nickname to join %s.
eo: Bonvolu tajpi vian kromnomon por aliĝi %s.

en: Please select a friend to view the chat history.
eo: Bonvolu elekti amikon por vidi la konversacian historion.

en: Please use the form below to login to the administration panel.
eo: Bonvolu uzi la suban formularon por ensaluti en la administrita panelo.

en: Please wait while your avatar is uploaded...
eo: Bonvolu atendi dum via avatar estos alŝutita…

en: Please wait...
eo: Momenton…

en: Postal code
eo: Poŝtkodo

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Priority
eo: Prioritato

en: Privacy
eo: Privateco

en: Profile
eo: Profilo

en: Profile image
eo: Profila bildo

en: Prohibit
eo: Malpermesi

en: Project
eo: Projekto

en: Proxies
eo: Prokuraj serviloj

en: Publication/Subscription
eo: Eldona/Abono

en: Pubsub host
eo: Pubsub-a gastigo

en: Purge cache
eo: Viŝi kaŝmemoron

en: Purge logs
eo: Viŝi protokolojn

en: Purge sent files
eo: Viŝi senditajn dosierojn

en: Purge updates
eo: Viŝi ĝisdatigojn

en: Received
eo: Ricevitaj

en: Reconnect
eo: Rekonekti

en: Regenerating storage folder tree...
eo: Regenerante konservadan dosierujan arbon...

en: Register
eo: Registri

en: Register a new XMPP account to join your friends on your own social cloud. That's simple!
eo: Registru novan XMPPan konton por aligi viajn amikojn sur via propra socia nubo. Tio estas simpla!

en: Registration allowed
eo: Registriĝo permesita

en: Registration failed, please choose a different username
eo: Registrigo malsuksesis. Bonvolu elekti alian salutnomon.

en: Relaxing
eo: Ripozante

en: Remember me
eo: Memoru min

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove this logo
eo: Forviŝi ĉi-tiun emblemon

en: Remove this notice
eo: Forigi tion avizon

en: Remove users with this tool. Note that you cannot remove an user if he is the only one remaining.
eo: Forigu uzantojn kun ĉi-tiu ilo. Notu ke vi ne povas forigi uzanton se li estas la ununura restante.

en: Removing current Jappix system files...
eo: Forigas nunajn Jappix-an sistemajn dosierojn…

en: Rename
eo: Renomi

en: Repeat
eo: Ripeti

en: Repeat this notice
eo: Ripeti tion avizon

en: Reply
eo: Respondo

en: Requesting this service...
eo: Petanta ĉi-tiun servon…

en: Required
eo: Postulita

en: Resource
eo: Risurco

en: Right
eo: Dekstre

en: Room
eo: Babilejo

en: Rooms
eo: Babilejoj

en: Sad
eo: Malfeliĉa

en: Saturday
eo: sabato

en: Save
eo: Akcepti

en: Save chat
eo: Registrigi babilon

en: Search
eo: Serĉi

en: Search a friend
eo: Serĉi amikon

en: Search a room
eo: Serĉi babilejon

en: Search a room on
eo: Serĉi babilejon sur

en: See his/her position on the globe
eo: Vidi lia/ŝia pozicio sur Tero

en: See my status
eo: Vidi mia stato

en: Select a background to use and change the display options.
eo: Elektu fonon por uzi kaj ŝanĝi la vidigajn elektojn.

en: Select a favorite
eo: Elekti ŝatolistero

en: Send
eo: Sendi

en: Send a file
eo: Sendi dosieron

en: Send him/her a message
eo: Sendi mesaĝon al li/ŝi

en: Send his/her status
eo: Sendi lia/ŝia staton

en: Send message
eo: Sendi mesaĝon

en: Send messages
eo: Sendi mesaĝojn

en: Send queries
eo: Sendi petojn

en: September
eo: Septembro

en: Server
eo: Servilo

en: Server to query
eo: Servilo por pridemandi

en: Service
eo: Servo

en: Service description
eo: Serva priskribo

en: Service discovery
eo: Serva eltrovo

en: Service name
eo: Serva nomo

en: Service offline or broken
eo: Servo elretan aŭ rompita

en: Service unavailable
eo: Maldisponebla servo

en: Services installation
eo: Instalado de servoj

en: Share
eo: Disvastigi

en: Share Jappix on %s
eo: Kunuzigi Jappix-on ĉe %s

en: Share statistics
eo: Disvastigi statistikon

en: Share this link with your friends:
eo: Kundividu ĉi-tiun ligon kun viaj amikoj:

en: Share your position on the globe
eo: Komuniku vian lokon sur Tero

en: Shocked
eo: Ŝokita

en: Show
eo: Montri

en: Show all friends
eo: Montri ĉiojn amikojn

en: Show comments
eo: Montri komentojn

en: Show user profile
eo: Montri uzatan profilon

en: Simple notice
eo: Simple avizo

en: Size
eo: Grando

en: Smiley insertion
eo: Ridetula inserto

en: Sorry, but the entity didn't return any result!
eo: Pardonu, sed la ento ne revenis ajnan rezulton!

en: Sounds
eo: Sonoj

en: Start a chat with him/her
eo: Komenci babilon kun li/ŝi

en: Static content server
eo: Senmova enhava servilo

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Status
eo: Stato

en: Stay tuned in what your users store on your server and remove undesired content with this tool.
eo: Estu vigla pri kion viaj uzantoj konservas en via servilo, kaj forigu nedezireman enhavon kun ĉi tiu ilo.

en: Storage
eo: Konservado

en: Storage configuration
eo: Konservada agordo

en: Store a history of your chats
eo: Entenas historion de viaj konversacioj

en: Street
eo: Strato

en: Subject
eo: Temo

en: Submit
eo: Sendi

en: Subscribe
eo: Aboni

en: Subscription
eo: Abono

en: Suggested friends
eo: Proponi amikojn

en: Sunday
eo: dimanĉo

en: System
eo: Sistemo

en: Talkative
eo: Babilema

en: Talking
eo: Parolante

en: Text in bold
eo: Grasa

en: Text in italic
eo: Kursiva

en: Thanks for using Jappix!
eo: Dankon por uzi Jappix-n!

en: The chosen users have been removed.
eo: La elektitaj uzantoj estis forigita.

en: The element list on this server could not be obtained!
eo: La elementa listo sur ĉi tiu servilo ne povus esti akirita!

en: The feature requested is not implemented by the recipient or server and therefore cannot be processed.
eo: La petita funkcio ne estas efektivigita de la ricevinto aŭ servilo kaj sekve ne povas esti pretigita.

en: The file you want to upload must be smaller than %s.
eo: La dosiero vi deziras alŝuti devus esti malpli grande ol %s.

en: The folder is empty.
eo: La dosieraro estas malplena.

en: The folder is not writable, set the right permissions to the %s directory.
eo: La dosierujo ne estas skribebla. Bonvolu agordi la ĝustajn permesojn al la %s dosierujon.

en: The folder is writable, you can continue!
eo: La dosierujo estas skribebla, vi povas daŭri!

en: The groupchat has been removed, now someone else will be able to recreate it.
eo: La retbabilejo estis forigita.Iu alia estos nun kapabla krei ĝi denove.

en: The image could not be received, would you mind retry?
eo: La bildo ne povus esti ricevita. Bonvolu provi denove.

en: The image file is not supported or has a bad size.
eo: La bilda dosiero havas nesubtenita tipon aŭ malbonan grandecon.

en: The music could not be received, please retry!
eo: La muziko ne povus esti ricevita, bonvolu provi denove!

en: The room you joined seems not to exist. You should create it!
eo: La ĉambro vi aliĝis ŝajnas ke ne ekzistas. Vi devus krei ĝin!

en: The selected elements have been removed.
eo: La elektitajn elementojn estas forigita.

en: The storage folder you wanted to clean is now empty!
eo: La konservada dosiero tiun, kiun vi volus viŝi estas nun malplena!

en: The update has failed! Please try again later.
eo: La ĝisdatigo fiaskis! Bonvolu provi denove poste.

en: The user has been added!
eo: La uzanto estis aldonita!

en: The user that you want to reach is not present in the room.
eo: La uzanto ke vi deziras atingi ne estas en la ĉambro.

en: This chat is empty!
eo: Tio babilejo estas malplena!

en: This is a repeat from %s
eo: Tio estas ripeto de %s

en: This is a restricted area: only the authorized users can manage this Jappix node.
eo: Tio ĉi estas restriktita zonon: nur la rajtigitaj uzantoj povus administri ĉi-tiun Jappix-an nodon.

en: This is not a valid image, please use PNG, GIF or JPG!
eo: Tio-ĉi ne estas valida bildo. Bonvolu uzi PNG, GIF aŭ JPG!

en: This is not a valid image, please use the PNG format!
eo: Ne estas valida bildo. Bonvolu uzi la formato PNG.

en: This is not a valid music file, please encode in Ogg Vorbis, MP3 or WAV!
eo: Tio ĉi ne estas valida muzika dosiero. Bonvolu kodigi en Ogg Vorbis, Mp3 aŭ WAV.

en: This is the static content server for %1s, “%2s”.
eo: Tiu estas la senmova enhava servilo por %1s, “%2s”.

en: This is the user uploads server for %1s, “%2s”.
eo: Ĉi-tio estas la uzanta alŝutaj servilo por %1s, “%2s”.

en: This notice only needs simple text to be displayed, but no code is allowed!
eo: Ĉi-tiu avizo nur bezonas simplan tekston por esti montrita, sed kodo ne estas permesita!

en: This page helps you specify the default hosts Jappix will connect to. You can leave it as it is and continue if you want to use the official service hosts.
eo: Ĉi-tiu paĝo helpas vin por specifi la apriorajn gastigojn kiu konektos al Jappix. Vi povas lasi ĝin kiel ĝi estas, kaj daŭri se vi deziras uzi la oficialajn servajn gastigojn.

en: This room (%s) is protected with a password.
eo: Ĉi tiu ĉambro (%s) estas protektita kun pasvorto.

en: This tool has been disabled, you cannot use it!
eo: Ĉi tiu ilo estis malaktivigita, vi ne povas uzi ĝin!

en: This tool will help you fastly install Jappix, the first full-featured XMPP-based social platform, on your server. You don't even need any technical knowledge.
eo: Ĉi tiu ilo helpos vin instali Jappix-on rapide, la unua  XMPP-bazita socian platformon, sur via servilo. Vi ne eĉ devas ajnan teknikan scion.

en: Thursday
eo: jaŭdo

en: Title
eo: Titolo

en: To
eo: Al

en: To improve security, sessions are limited in time and when your browser will be closed, you will be logged out.
eo: Por plibonigi sekurecon, sesioj estas limigitaj per tempo kaj kiam via retumilo estos fermita, vi estos adiaŭita.

en: To perform this, you must be able to access your server's shell and be logged in as root. Remember this is facultative, Jappix will work without these modules, but some of its features will be unavailable.
eo: Por fari tion-ĉi, vi devas esti kapabla aliri la via servila ŝelo, kaj esti ensalutita kiel administranto. Memori ĉi-tion ne estas deviga, Jappix laboros sen ĉi-tiuj kapsuloj, sed kelkaj el funkcioj estos malhaveblaj.

en: Top
eo: Supre

en: Total
eo: Totala

en: Traveling
eo: Vojaĝante

en: Tuesday
eo: mardo

en: Type something you want to share with your friends...
eo: Tajpu ion vi deziras disvastigi al viaj amikoj...

en: Type the hexadecimal color value you want to use as a background.
eo: Tajpu la deksesuman koloran valoron kiun vi deziras uzi kiel fono.

en: Type your comment here...
eo: Tajpu vian komenton ĉi-tie…

en: Unattach the file
eo: Malalligas dosieron

en: Unavailable
eo: Nedisponebla

en: Unblock
eo: Malbloki

en: Uncheck all
eo: Elŝalti ĉion

en: Unclassified
eo: Neklasigita

en: Underlined text
eo: Substreka

en: Unencrypted
eo: Neĉifrita

en: Unknown country
eo: Nekonata lando

en: Unknown name
eo: Nekonata nomo

en: Update in progress
eo: Ĝisdatigante…

en: Update your Jappix node with this tool, or check if a new one is available. Informations about the latest version are also displayed (in english).
eo: Ĝisdatigu vian Jappix-an nodon kun ĉi-tiu ilo, aŭ kontroli se nova estas havebla. Informoj pri la plej lasta versio estas ankaŭ montritaj (en la angla).

en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

en: Upload
eo: Alŝuti

en: Upload each logo with the recommended maximum pixel size.
eo: Alŝutu ĉiun emblemon kun la rekomenda maksimuma bildera grandeco.

en: Upload your music (Ogg Vorbis, MP3 or WAV) to be able to listen to it in Jappix!
eo: Alŝutu vian muzikon (Ogg Vorbis, Mp3 aŭ WAV) por esti kapabla aŭskulti ĝin ĉe Jappix!

en: Use a proxy
eo: Uzi prokurilon

en: Use default background
eo: Uzi aprioran fonon

en: Use this tool to find your friends on the server you are using right now, or add them later.
eo: Uzi ĉi tiun ilon por trovi viajn amikojn sur la servilo kiu vi ĝus uzas nun, aŭ aldoni ilin poste.

en: Use your own color
eo: Uzi vian propran koloron

en: Use your own image
eo: Uzi vian propran bildon

en: User
eo: Uzanto

en: User currently active
eo: Uzanto nune aktiva

en: User directory
eo: Jarlibro de uzantoj

en: User profile
eo: Uzanta profilo

en: User uploads server
eo: Uzanta alŝutitaj servilo

en: Users
eo: Uzantoj

en: Using Jappix, an open social platform. I am %s!
eo: Uzante Jappix-on, malferma socia platformo. Mi estas %s!

en: Vertical
eo: Vertikala

en: View chat history
eo: Vidi konversacio historio

en: View profile
eo: Vidi profilon

en: View this logo
eo: Vidi ĉi-tiun emblemon

en: Visitors
eo: Vizituloj

en: Visits
eo: Vizitoj

en: Website
eo: Retpaĝo

en: Wednesday
eo: merkredo

en: Weekly
eo: Ĉiusemajna

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Welcome on %1s, “%2s”.
eo: Bonvenon en %1s, “%2s”.

en: Welcome on Jappix, your own social cloud!
eo: Bonvenon ĉe Jappix, via propra socia nubo!

en: Welcome to the Jappix installation!
eo: Bonvenon en la instalado de Jappix!

en: Welcome!
eo: Bonvenon!

en: What a pity! You have no profile image defined in your identity card!
eo: Kio domaĝo! Vi ne havas profilan bildon en via identeca karto!

en: What are you doing?
eo: Kion vi faras?

en: What's new?
eo: Kio nova?

en: What's up with you?
eo: Kio nova?

en: When Jappix will be installed, just click on the manager link on the home page to access it.
eo: Kiam Jappix estos instalita, ĵus klaku sur la manaĝera ligo ĉe la hejmpaĝo por aliri ĝin.

en: When you will press the save button, the profile editor will be opened. Happy socializing!
eo: Kiam vi premos la “savi” butonon, la profila redaktorilo estos malfermita. Feliĉan societumon!

en: Where are you?
eo: Kie vi estas?

en: Working
eo: Laborante

en: XMPP links
eo: XMPPa ligoj

en: Yearly
eo: Ĉiujara

en: Yes
eo: Jes

en: Yes, let's do it!
eo: Jes, faru ni!

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: You
eo: Vi

en: You administrate this room
eo: Vi administras ĉi-tiun ĉambron

en: You are synchronized with your network.
eo: Vi estas samtempigita kun via reto.

en: You are using a development version of Jappix. Update it through our repository by executing: %s.
eo: Vi estas uzanta konstruatan version de Jappix. Ĝisdatigu ĝin tra nia deponejo plenumigante: %s.

en: You can add a new background to the list with this tool. Please send a valid image.
eo: Vi povas aldoni novan fonon al la listo kun ĉi-tiu ilo. Bonvolu sendi validan bildon.

en: You can customize your notice with embedded HTML, CSS and JavaScript, but you need to code the style.
eo: Vi povas agordi vian avizon kun enigita HTML, CSS kaj Ĝavoskripto, sed vi bezonas kodi la stilon.

en: You can define more than one administrator for this Jappix node. You can also change a password with this tool.
eo: Vi povas difini pli ol unu administranto por ĉi-tiu Jappix nodo. Vi ankaŭ povas ŝanĝi pasvorton kun ĉi tiu ilo.

en: You can install some extra softwares on your server, to extend your Jappix features. Some others might be modified, because of security restrictions which are set by default.
eo: Vi povas instali kelkajn kromaĵojn sur via servilo, etendi vian Jappix-an funkciojn. Kelkaj aliaj povus esti modifita, pro sekurecaj restriktoj kiuj estas fiksita apriore.

en: You can set your own service logo to replace the default one. Take care of the size and the main color of each logo!
eo: Vi povas agordi vian propran servan emblemon por anstataŭigi la aprioran unun. Zorgu la grandon kaj la ĉefan koloron de ĉiu emblemo!

en: You have been logged out of your XMPP account, have a nice day!
eo: Vi estis adiaŭita de via XMPPa konto. Belan tagon!

en: You have been logged out. Goodbye!
eo: Vi estis elsalutita. Ĝis!

en: You have been registered, here is your XMPP address:
eo: Vi estis registrita, jen via XMPPa adreso:

en: You must select elements to remove!
eo: Vin devas elekti forigendajn elementojn!

en: You must select one or more users to be removed!
eo: Vi devas elekti unu aŭ pli da uzantoj por esti forigi!

en: Your XMPP account has been removed, bye!
eo: Via XMPPa konto estis forigita. Ĝis!

en: Your browser is out of date!
eo: Via retumilo tro malnovas!

en: Your channel
eo: Via kanalo

en: Your design preferences have been saved!
eo: Viaj fasonaj preferoj estis savita!

en: Your form has been sent.
eo: Via formo estis sendita.

en: Your friend closed the chat.
eo: Via amiko fermis la konversacion.

en: Your friend is doing something else.
eo: Via amiko estas farante ion alia.

en: Your friend is paying attention to the conversation.
eo: Via amiko estas atentita al la konversacio.

en: Your friend is writing a message...
eo: Via amiko estas skribanti mesaĝon...

en: Your friend seems not to have received your message(s)!
eo: Via amiko ŝajnas ke li ne ricevas viajn mesaĝojn!

en: Your friend stopped writing a message.
eo: Via amiko haltis skribi mesaĝon.

en: Your groupchats
eo: Viaj babilejoj

en: Your image was added to the list!
eo: Vian bildon estas aldonita al la listo!

en: Your inbox
eo: Via enirkesto

en: Your inbox is empty.
eo: Via enirkesto estas malplene.

en: Your logo format must be PNG. Leave a field empty and the logo will not be changed.
eo: Via emblema formato devus esti PNG. La emblemon ne estos ŝanĝita se vi lasu malplenan kampon.

en: Your music has been added!
eo: Via muziko ĵus estas aldonita!

en: Your password has been changed, now you can connect to your account with your new login data.
eo: Via pasvorto estis ŝanĝita, nun vi povas konekti al via konto kun via nova ensaluta datumo.

en: Your profile
eo: Via profilo

en: Your service logo has been successfully changed!
eo: Via serva emblemo estas sukcese ŝanĝita!

en: Your storage folders are not writable, please apply the good rights!
eo: Viaj konservaj dosierujon ne estas skribeblaj. Bonvolu apliki la ĝustajn rajtojn!

en: Your version is out to date. Update it now to %s by clicking here!
eo: Via versio ne estas ĝisdatiga. Bonvolu nun ĝisdatigi al %s, klakante ĉi-tie!

en: Your version seems to be up to date, but you can check updates manually by clicking here.
eo: Via versio ŝajnas esti ĝisdatiga, sed vi povas kontroli ĝisdatigojn mane, klakante ĉi-tie.

en: anonymous mode
eo: anonima modo

en: changed his/her nickname to %s
eo: ŝanĝis lia/ŝia kromnomo al %s

en: changed the subject to:
eo: ŝanĝis la temon al:

en: commented an item you follow: “%s”.
eo: komentis elementon kiun vi sekvas: “%s”.

en: could not receive your file: “%s”.
eo: ne povas ricevi vian dosieron: “%s”.

en: has accepted to received your file: “%s”.
eo: akceptis ricevi vian dosieron:“%s”.

en: has been banned
eo: estis ekskludita

en: has been kicked
eo: estas elpelita

en: has received a file exchange request: “%s”.
eo: ricevis dosieran interŝanĝan peton:“%s”.

en: has rejected to receive your file: “%s”.
eo: malakceptis ricevi vian dosieron:“%s”.

en: is now
eo: nun estas

en: joined the chat room
eo: aliĝis al la babilejo

en: left the chat room
eo: foriris la babilejo

en: liked your post: “%s”.
eo: ŝatas vian afiĝon: “%s”.

en: login page
eo: ensaluta paĝo

en: no reason
eo: neniu motivo

en: no status
eo: neniu stato

en: no subject defined for this room.
eo: neniu temo difinita por ĉi tiu ĉambro.

en: published on your wall: “%s”.
eo: publikigis sur via muro: “%s”.

en: quoted you somewhere: “%s”.
eo: citigis vin ie: “%s”.

en: tagged you in a photo (%s).
eo: markis vin sur bildon (%s).

en: tagged you in a video (%s).
eo: markis vin sur videon (%s).

en: unknown
eo: nekonata

en: would like to add you as a friend.
eo: ŝatus aldoni vin kiel amiko.

en: would like to get authorization.
eo: ŝatus akiri rajtigon.

en: would like to send you a file: “%s”.
eo: deziras sendi al vi dosieron: “%s”.

en: would like you to join this chatroom:
eo: ŝatus vin aliĝi ĉi tiun babilejon:
