Jappix - en to bg translation catalogue (554 entries)

en: %1s is not installed on your system, you should install %2s.
bg: %1s не е инсталиран/а/о на вашата система, нужно е да инсталирате %2s.

en: %1s may cause problems to the proxy, please increase %2s value up to %3s!
bg: %1s може да предизвика проблеми на проксито (сървъра-посредник), моля, увеличете стойността %2s до %3s!

en: %s days ago
bg: преди %s дни

en: %s is installed on your system.
bg: %s е инсталиран на вашата система.

en: A new Jappix version is available! Check what is new and launch the update!
bg: Налична е нова версия на Jappix! Проверете какво ново има и пуснете да се инсталира обновлението (ъпдейта)!

en: A short message?
bg: Кратко съобщение?

en: Aborted: buffer error!
bg: Неуспешна операция: буферна грешка!

en: Aborted: could not extract the package!
bg: Операцията е неуспешна: пакетът не може да се извлече!

en: Aborted: everything is not writable!
bg: Неуспех: не всичко е записваемо (writable)!

en: Aborted: socket error!
bg: Прекъсната операция: цокълна (socket) грешка!

en: Access statistics
bg: Достъп до статистиките

en: Account
bg: Потребителска сметка (акаунт)

en: Accounts
bg: Потребителски сметки (акаунти)

en: Active for this session
bg: Активен за тази сесия

en: Activity
bg: дейност

en: Adapt
bg: Адаптивно

en: Add
bg: Добавяне

en: Add a friend
bg: Добяване на приятел

en: Add a new user with this tool, or change a password (type an existing username). Please submit a strong password!
bg: С този инструмент можете да добавите нов потребител или да промените парола (за това е нужно да въведете потребителското име/псевдоним на съществуващ потребител). Моля, използвайте силна (сигурна) парола!

en: Add an input
bg: Добавяне на входни данни

en: Add this contact to your friends
bg: Добавяне на контакта към списъка с приятели

en: Add this groupchat to your favorites
bg: Добавяне на груповия чат към твоите любими

en: Address
bg: Адрес

en: Administration panel for this room
bg: Администрационен панел за стаята

en: Administrator account
bg: Администраторска потребителска сметка (акаунт)

en: Administrator list
bg: Списък с администратори

en: Advanced
bg: Разширени

en: Advanced notice
bg: Разширена бележка

en: After you finished the setup, Jappix will generate the cache files. It might be slow, just wait until the application is displayed and do not press any button.
bg: След като приключите с инсталацията, Jappix ще генерира/създаде кеш (cache) файловете. Това може да бъде бавен процес, затова просто покачайте, докато приложението не се визуализира, и междувременно не натискайте каквито и да е бутони.

en: Album
bg: Албум

en: All
bg: Всички

en: All tabs
bg: Всички подпрозорци (табове)

en: All this Jappix node stored files can be managed with this tool: please select a sub-folder and start editing its content!
bg: Всички съхранени файлове за/на този Jappix възел могат да бъдат управлявани с този инструмент/помощник: за целта, моля, изберете подпапка и започнете да редактирате съдържанието ѝ!

en: Allow
bg: Позволяване

en: Always active
bg: Винаги активен

en: Amorous
bg: чувствен/страстен/влюбчив

en: An error occured while uploading your file: maybe it is too big (%s maximum) or forbidden!
bg: Грешка при качването (ъплоудването) на вашия файл: може би е прекалено голям (максимумът е %s) или е от забранен тип файлово разширение!

en: An open social network
bg: отворена социална мрежа

en: Anonymous host
bg: Анонимен хост

en: Anonymous mode
bg: Режим инкогнито (в анонимност)

en: Application
bg: Приложение

en: Appointment
bg: на среща/служба

en: April
bg: април

en: Artist
bg: Изпълнител/автор

en: Ask for authorization
bg: Питай/-не за разрешение/упълномощение

en: Attach a file
bg: Прикачване на файл

en: August
bg: август

en: Authentications
bg: Удостоверения за идентификация

en: Authorization failed
bg: Неуспешно потвърждение на потребителските данни

en: Authorizations
bg: Права и пълномощни

en: Authorize
bg: Разрешаване/упълномощаване

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automation
bg: Автоматизация

en: Available
bg: На разположение (онлайн)

en: Available actions
bg: Действия на разположение

en: Available updates
bg: Обновления (ъпдейти) на разположение

en: Away
bg: отсъстващ

en: BOSH host
bg: BOSH хост

en: Background
bg: Фон

en: Backgrounds
bg: Фонове

en: Be careful of the information you write into your profile, because it could be accessed by everyone (even someone you don't want to).
bg: Внимавайте каква и колко информация вписвате в профила си, защото е достъпна за всички (дори за хора, които не искате).

en: Before you start using it, you will have to change some settings, search for friends and complete your profile.
bg: Преди да започнете да го използвате, трябва да промените някои настройки, да потърсите приятели и да попълните профила си.

en: Biography
bg: Биография

en: Block
bg: Блокиране

en: Both
bg: И двамата/двете

en: Bottom
bg: Долу

en: Browse
bg: Разглеждане/преглед

en: Busy
bg: зает

en: Cache
bg: Кеш (cache)

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot send anything: you can only receive notices!
bg: Не можете да изпращате нищо: можете само да получавате известия!

en: Center
bg: Централно

en: Change favorites
bg: Промяна на любимите

en: Change password
bg: Промяна на паролата

en: Change style
bg: Промяна на стила

en: Change the XMPP hosts that this Jappix node serve with this tool.
bg: Промяна на XMPP хостовете, които обслужва този Jappix възел, с този инструмент/помощник.

en: Change your Jappix node background with this tool. You can either set a custom color or an uploaded image. Let your creativity flow!
bg: Променете фона на вашия Jappix възел с този инструмент. Можете или да сложите цвят по избор за фон, или да използвате качено изображение за фон. Нека вашата креативност се лее!

en: Change your Jappix node configuration with this tool.
bg: Променете конфигурацията на вашия Jappix възел с този инструмент/помощник.

en: Changes saved!
bg: Промените са запазени!

en: Channel
bg: Канал

en: Channel of
bg: Канал на

en: Chat
bg: Чат

en: Check again
bg: Проверете отново

en: Check all
bg: Маркиране/избиране на всички

en: Check for updates
bg: Проверка за обновления (ъпдейти)

en: Choose
bg: Избиране

en: Chores
bg: задължения

en: City
bg: Град

en: Clean
bg: Изчистване

en: Clean current chat
bg: Изчистване на настоящия чат

en: Clean everything
bg: Изчистване на всичко/-и

en: Click here to solve the error
bg: Натиснете тук, за да поправите грешката

en: Click on the following link to get the chat log, and wait. Then click again to get the file.
bg: Натиснете следната връзка (хиперлинк), за да получите историята на чата, след това изчакайте. След това натиснете отново, за да изтеглите файла с историята на чата.

en: Click to disable
bg: Натиснете за изключване

en: Click to enable
bg: Натиснете за включване

en: Client
bg: Клиент

en: Clients
bg: Клиенти

en: Close
bg: Затваряне

en: Close this tab
bg: Затваряне на подпрозореца (таба)

en: Collaboration
bg: Сътрудничество (колаборация)

en: Color
bg: Цвят

en: Command
bg: Команда

en: Commands
bg: Команди

en: Comments
bg: Коментари

en: Comments locked!
bg: Коментарите са заключени!

en: Communicate with the entire world!
bg: Комуникирай с целия свят!

en: Complete name
bg: Пълно име

en: Components
bg: Компоненти

en: Compression
bg: Компресия

en: Confident
bg: уверен

en: Configuration
bg: Конфигурация

en: Confirm
bg: Потвърждаване

en: Connection
bg: Връзка

en: Contact
bg: Контакт

en: Content
bg: Съдържание

en: Continue
bg: Продължаване

en: Could not get the comments!
bg: Коментарите не могат да бъдат заредени!

en: Country
bg: Страна/държава

en: Crazy
bg: луд

en: Credentials
bg: Акредитивни пълномощни/права

en: Current
bg: Настоящ

en: Daily
bg: дневно

en: Date
bg: Дата

en: Date of birth
bg: Дата на раждане

en: December
bg: декември

en: Define a homepage notice for all your users, such as a warn, an important message or an advert with this tool.
bg: С този инструмент/помощник можете да дефинирате съдържанието на бележка (за показване на основната страница на Jappix възела ви), например предупреждение, важно съобщение или реклама.

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete account
bg: Изтриване на потребителската сметка (акаунт)

en: Deny
bg: Отказване/отхвърляне

en: Design
bg: Дизайн

en: Desktop
bg: Desktop (десктоп, настолна версия)

en: Destroy this MUC
bg: Унищожаване на този MUC (многопотребителски чат)

en: Directories
bg: Директории

en: Directory host
bg: Хост на директорията

en: Disconnect
bg: Изключване/прекъсване на връзката

en: Do you accept?
bg: Приемате ли?

en: Do you want to see the friends %s suggests you?
bg: Желаете ли да видите списъка с приятели, които %s ви предлага?

en: Don't hide offline friends
bg: Без скриване на прителите извън линия

en: Download file!
bg: Изтегляне (даунлоуд) на файл!

en: Downloading package...
bg: Изтегляне на пакета...

en: Drinking
bg: пиене

en: Due to a network issue, you were disconnected. What do you want to do now?
bg: Поради мрежова грешка връзката беше прекъсната. Какво искате да направите сега?

en: E-mail
bg: Имейл (е-поща)

en: Eating
bg: ядене

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit options
bg: Редакция на настройките

en: Empty
bg: Празно

en: Empty channel
bg: Празен канал

en: Enable notification sounds
bg: Включване на звуци за известия

en: Encrypted
bg: Криптиран (шифрован) вход

en: Encryption
bg: Криптиране (шифроване)

en: Enter new subject
bg: Въвеждане на това тема

en: Enter the groupchat you want to join and the nick you want to have. You can also go back to the %s.
bg: Въведете адреса на груповия чат, към който искате да се присъедините, както и псевдонимът, който искате да използвате. Също така можете да се върнете към %s.

en: Error
bg: Грешка

en: Everybody
bg: Всички

en: Everything
bg: Всичко/-и

en: Excited
bg: развълнуван

en: Exercising
bg: упражнения

en: Extracting package...
bg: Извличане на пакета...

en: February
bg: февруари

en: Fetching the social channel...
bg: Прихващане на социалния канал...

en: File
bg: Файл

en: Filter
bg: Филтър

en: Finish
bg: Край

en: First name
bg: Първо име (лично име)

en: Force HTTPS
bg: Принудително използване на HTTPS

en: Friday
bg: петък

en: Friends
bg: Приятели

en: From
bg: От

en: Gateway
bg: Врата/вход/път

en: Gateways
bg: Пътища/входове

en: General
bg: Общи

en: Generate file!
bg: Генериране на файл!

en: Geolocation
bg: Геолокация

en: Getting the name...
bg: Прихващане на имена...

en: Great work! Now, you can share Jappix with your friends!
bg: Добра работа! Сега можете да споделите Jappix със своите приятели!

en: Grooming
bg: в момента се подкрепям/поддържам

en: Group
bg: Група

en: Groupchat
bg: Групов чат

en: Groupchat host
bg: Хост на групови чатове

en: Groups
bg: Групи

en: HTTPS storage
bg: съхранение/складиране с HTTPS

en: Happy
bg: щастлив/доволен

en: Here it is! A new beautiful profile image!
bg: Ето го! Хубаво ново изображение (аватар) за профила ви!

en: Here we go!
bg: Хайде!

en: Hi there!
bg: Ей, ти там, здравей!

en: Hi, I am %s, I would like to add you as my friend.
bg: Здравей, аз съм %s, бих искал да ви добавя към моя списък с приятели.

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: High
bg: Висок

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Hosts
bg: Хостове

en: Hosts configuration
bg: Конфигурация на хостовете

en: Hot
bg: разгорещен

en: How are you?
bg: Как сте?

en: Identity
bg: Идентичност

en: If the current language does not match yours (%1s), you can make Jappix speak %2s it will be saved.
bg: Ако настоящият език не съвпада с вашия (%1s), можете да направите Jappix да говори на %2s, като това ще се запази.

en: If you want to get some help about the Jappix installation and configuration, you can use our whole documentation, available at:
bg: Ако желаете да получите помощ относно инсталацията и конфигурацията на Jappix, можете да използвате цялата наша документация на програмата, която е на разположение от:

en: Important notice
bg: Важно съобщение

en: Inactive
bg: неактивен

en: Inactive since: %s
bg: Неактивен от: %s

en: Installation
bg: Инсталация

en: Internal server error, try later
bg: Вътрешна сървърна грешка, пробвайте отново по-късно

en: It allows you to get in touch with the millions of users who currently use the XMPP network like you do with Jappix. Join the community and stay free!
bg: Позволява ви да се свързвате с милиони потребители, които използват мрежата XMPP както и ти с Jappix. Присъедини се към общността и остани свободен. Пояснение: XMPP = екс-ем-пи-пи, eXtensible Messaging and Presence Protocol, http://xmpp.org/.

en: It's time to build your own social cloud: just go to the next step!
bg: Време е да построите вашия собствен социален облак: просто отидете на следващата стъпка!

en: Item
bg: Номер

en: January
bg: януари

en: Jappix Mobile
bg: мобилна версия на Jappix

en: Jappix has been interrupted by a network issue, a bug or bad login (check that you entered the right credentials), sorry for the inconvenience.
bg: Jappix беше прекъснат от мрежови проблем, бъг/буболечка (грешка в кода на програмата) или лошо въведени данни за вход (login) (проверете дали сте въвели правилно потребителските си данни за вход), извинете за неудобството.

en: Jappix has been updated: you are now running the latest version. Have fun!
bg: Jappix е обновен: сега използвате най-новата версия. Приятно ползване!

en: Jappix installation
bg: Инсталация на Jappix

en: Jappix is an open-source project from PostPro, a non-profit organization which provides us a great help.
bg: Jappix е проект с отворен код (FLOSS, свободен софтуер) от PostPro, некомерсиална (non-profit) организация, която ни осигурява много помощ.

en: Jappix is fully customisable: you can change its design right here.
bg: Jappix може напълно да се промени по вкуса ви: можете да промените неговия дизайн от тук.

en: Jappix is now up to date!
bg: Jappix е вече обновен до най-новата версия!

en: Jappix manager
bg: Jappix мениджър

en: Jappix must be able to write in this folder to create its sub-directories. If not, you must set the rights to %1s or change the folder owner to %2s (depending of your configuration).
bg: Jappix трябва да може да вписва данни в тази папка/директория, за да създаде своите поддиректории. Ако това е невъзможно, трябва да настроите правомощията на %1s или да промените собственика на папката на %2s (в зависимост от вашата конфигурация).

en: Jappix needs that you specify some values to work. Please correct the following inputs (or keep the default values, which are sufficient for most people).
bg: Jappix изисква да му въведете някои стойности, за да функционира правилно. Моля, коригирайте следните входни данни (или останете със стойностите по подразбиране, които вършат работа на повечето хора).

en: Jappix offers you the possibility to manage your configuration, install new plugins or search for updates. That's why you must create an administrator account to access the manager.
bg: Jappix ви позволява да управлявате и менажирате вашата конфигурация, да инсталирате нови разширения (плъгини) или да потърсите за обновления на програмата (ъпдейти). Затова трябва да създадете администраторска потребителска сметка (акаунт), за да можете да имате достъп до мениджъра с настройките на Jappix.

en: Jappix stores persistent data (such as shared files, chat logs, your own music and its configuration) into a single secured storage folder.
bg: Jappix съхранява натрапчиви/постоянни данни (като споделени файлове, дневници/архиви на чатовете, вашата музика и собствената си конфигурация) в своята собствена сигурна папка/директория за съхранение.

en: JavaScript is missing in your web browser, so that you will not be able to launch Jappix! Please fix this.
bg: JavaScript на вашия браузър липсва или не е включен, поради което няма да можете да заредите и стартирате Jappix! Моля, поправете/променете това.

en: Join
bg: Присъединяване

en: Join a chat
bg: Присъединяване към чат

en: July
bg: юли

en: June
bg: юни

en: Keep your Jappix node fresh and fast, clean the storage folders regularly!
bg: Поддържайте вашия Jappix възел свеж и бърз като прочиствате хранилищните папки често!

en: Last %s version is better!
bg: Последната %s версия е по-добра!

en: Last name
bg: Последно име (фамилия)

en: Last seen: %s
bg: Последно видян(и): %s

en: Left
bg: Отляво

en: Let's have a look at the installation steps:
bg: Нека да разгледаме стъпките при/на инсталацията:

en: List
bg: Списък

en: List name
bg: Име на списъка

en: Loading
bg: Зареждане

en: Loading comments...
bg: Зареждане на коментарите...

en: Local time
bg: Местно време

en: Lock the host
bg: Заключване на хоста

en: Login
bg: Вход

en: Login to your existing XMPP account or create a new one for free!
bg: Влезте във вашата вече съществуваща XMPP потребителска сметка (акаунт) или създайте нова свободно и безплатно!

en: Login to your existing XMPP account. You can also use the %s to join a groupchat.
bg: Влезте във вече наличната си (съществуваща) XMPP потребителска сметка (акаунт). Също така можете да използвате %s, за да се присъедините към групов чат.

en: Logs
bg: Дневници (logs)

en: Low
bg: Нисък

en: MUC administration
bg: Администрация на MUC

en: Main configuration
bg: Основна конфигурация

en: Main host
bg: Основен хост

en: Manage
bg: Управление

en: Manage backgrounds
bg: Управление на фоновете

en: Manage favorite rooms
bg: Управление на любимите стаи

en: Manage your favorite groupchats
bg: Управление на любимите ви групови чатове

en: Manager
bg: Мениджър (адм. управление)

en: Manager access
bg: Мениджърски достъп

en: March
bg: март

en: Maximum notices
bg: Максимален брой съобщения

en: May
bg: май

en: Maybe you don't know what a BOSH server is? In fact, this is a relay between a Jappix client and a XMPP server, which is necessary because of technical limitations.
bg: Може би не знаете какво е BOSH сървър? Всъщност, това е вид междинна станция между Jappix клиента и определен XMPP сървър, като тя е нужна поради технически ограничения.

en: Media integration
bg: Медийна интеграция

en: Media viewer
bg: Медиен преглед/разглеждане

en: Medium
bg: Среден

en: Member list
bg: Списък с участници

en: Message archives
bg: Архив на съобщенията

en: Message archiving
bg: Архивиране на съобщенията

en: Messages
bg: Съобщения

en: Mobile
bg: Mobile (мобилна версия)

en: Moderators
bg: Модератори

en: Monday
bg: понеделник

en: Monthly
bg: месечно

en: Mood
bg: Настроение

en: More notices...
bg: Още известия...

en: More stuff
bg: Още неща

en: Music
bg: Музика

en: Name
bg: Име

en: New
bg: Нов(и)

en: New (2 times)
bg: Нов(и) (2 пъти)

en: News
bg: Новини

en: Next
bg: Следващ/напред

en: Nickname
bg: Псевдоним (nickname)

en: No
bg: Не

en: No notifications.
bg: Няма известия.

en: No result!
bg: Няма резултат!

en: No room found on this server.
bg: Не са намерени стаи на този сървър.

en: None
bg: (без)

en: Not available
bg: не е на разположение

en: Not everything is private on XMPP; this is one of those things, your public profile (vCard).
bg: Не всичко е конфиденциално/поверително в XMPP; вашият публичен профил (vCard) е едно от тези неща.

en: Note that if you don't specify a value which is compulsory, it will be automatically completed with the default one.
bg: Обърнете внимание на това, че ако не изберете ръчно стойност, която е задължителна, тя автоматично ще бъде попълнена с фабрична стойност по подразбиране.

en: Nothing found for: %s
bg: Не е намерено нищо за/относно: %s

en: Notice
bg: Бележка

en: November
bg: ноември

en: October
bg: октомври

en: Offline friends
bg: Приятели извън линия

en: Old
bg: Стар(и)

en: Only show connected friends
bg: Показване само на свързаните приятели

en: Oops, you could not be recognized as a valid administrator. Check your credentials!
bg: Опа, системата не ви разпознава като валиден администратор. Моля, проверете верността на данните си за вход!

en: Oops, you missed something or the two passwords do not match!
bg: Опа, пропуснали сте нещо или двете пароли не съвпадат!

en: Open XMPP links with Jappix
bg: Отваряне на XMPP връзки с Jappix

en: Options
bg: Настройки

en: Order
bg: Ред

en: Other statistics
bg: Други статистики

en: Others
bg: Други

en: Outcast list
bg: Списък с outcast-и

en: Owner list
bg: Списък със собственици

en: PHP maximum upload size is not sufficient (%1s), you should define it to %2s in %3s.
bg: Максималната големина за качване на/чрез/с PHP е недостатъчна (%1s), нужно е да я промените към %2s в %3s.

en: PHP maximum upload size is sufficient (%s).
bg: Максималната големина за качване на PHP е достатъчна (%s).

en: Participants
bg: Участници

en: Password
bg: Парола

en: Persistent
bg: Натрапчивост/постоянство

en: Personal
bg: Лични

en: Phone
bg: Телефон

en: Playful
bg: игрив

en: Please check your inputs: something is missing!
bg: Моля, проверете своите входни данни: нещо липсва!

en: Please enable JavaScript
bg: Моля, включете JavaScript

en: Please enter the group chat address to join.
bg: Моля, въведете адреса на груповия чат, за да се присъедините към него.

en: Please enter your nickname to join %s.
bg: Моля, въведете вашия псевдоним (nickname, потребителско име), за да се присъедините към %s.

en: Please select a friend to view the chat history.
bg: Моля, изберете приятел, за да видите историята на чата (архива на съобщенията).

en: Please use the form below to login to the administration panel.
bg: Моля, използвайте формуляра надолу, за да влезете в администрационния панел.

en: Please wait while your avatar is uploaded...
bg: Моля, изчакайте докато аватарът ви се качва (ъплоудва)...

en: Please wait...
bg: Моля, изчакайте...

en: Postal code
bg: Пощенски код

en: Previous
bg: Предишни

en: Priority
bg: Приоритет

en: Privacy
bg: Поверителност

en: Profile
bg: Профил

en: Profile image
bg: Изображение за профила

en: Prohibit
bg: Забрана

en: Project
bg: Проект

en: Proxies
bg: Проксита (сървъри-посредници)

en: Publication/Subscription
bg: Публикация/Абонамент

en: Purge cache
bg: Изтриване на кеша (cache)

en: Purge logs
bg: Изтриване на дневниците (logs)

en: Purge updates
bg: Изтриване/очистване на обновления

en: Received
bg: Получен(и)

en: Reconnect
bg: Възвръщане на връзката

en: Regenerating storage folder tree...
bg: Презареждане на дървовидната структура на хранилищните папки...

en: Register
bg: Регистрация

en: Register a new XMPP account to join your friends on your own social cloud. That's simple!
bg: Регистрирайте нова потребителска сметка (акаунт) за XMPP, за да се присъедините към вашите приятели от вашия собствен социален облак. Просто е!

en: Registration allowed
bg: Регистрациите са разрешени

en: Registration failed, please choose a different username
bg: Регистрацията е неуспешна, моля, изберете друго потребителско име/псевдоним

en: Relaxing
bg: релаксира

en: Remember me
bg: Запомняне

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove this notice
bg: Премахване на съобщението

en: Remove users with this tool. Note that you cannot remove an user if he is the only one remaining.
bg: С този инструмент/помощник можете да премахвате/изтривате потребители. Обърнете внимание на това, че не можете да премахнете потребител от системата, ако той е единственият съществуващ/вписан.

en: Removing current Jappix system files...
bg: Премахване/изтриване на настоящите системни файлове на Jappix...

en: Rename
bg: Преименуване

en: Repeat
bg: повтаряне

en: Repeat this notice
bg: Повторение на съобщението

en: Reply
bg: Отговор

en: Requesting this service...
bg: Заявка на тази услуга...

en: Required
bg: задължително

en: Resource
bg: Ресурс

en: Right
bg: Отдясно

en: Room
bg: Стая

en: Rooms
bg: Стаи

en: Sad
bg: тъжен

en: Saturday
bg: събота

en: Save
bg: Запазване

en: Save chat
bg: Запазване на чата

en: Search
bg: Търсене

en: Search a friend
bg: Търсене за приятел

en: Search a room
bg: Търсене из/в стаята

en: Search a room on
bg: Потърси статия от/в(ъв)

en: See his/her position on the globe
bg: Вижте неговата/нейната позиция (местоположение) на глобуса [чрез геолокация]

en: See my status
bg: Разглеждане на моя статус

en: Select a background to use and change the display options.
bg: Изберете фона, който ще използвате, и променете настройките за визуализация.

en: Select a favorite
bg: Избор на любим(и)

en: Send
bg: Изпращане

en: Send him/her a message
bg: Изпращане на съобщение за него/нея

en: Send his/her status
bg: Изпращане на неговия/нейния статус

en: Send message
bg: Изпращане на съобщението

en: Send messages
bg: Изпращане на съобщения

en: Send queries
bg: Изпращане на заявки

en: September
bg: септември

en: Server
bg: Сървър

en: Server to query
bg: Заявка за сървър

en: Service
bg: Услуга

en: Service description
bg: Описание на услугата

en: Service discovery
bg: Откриване на услуги

en: Service name
bg: Наименование на услугата

en: Service offline or broken
bg: Услугата е офлайн (извън линия) или е счупена/повредена

en: Service unavailable
bg: Услугата не е на разположение (офлайн, извън линия)

en: Services installation
bg: Инсталация на услуги

en: Share
bg: Споделяне

en: Share Jappix on %s
bg: Споделяне на Jappix по %s

en: Share statistics
bg: Споделяне на статистиките

en: Share this link with your friends:
bg: Споделяне на връзката с вашите приятели:

en: Share your position on the globe
bg: Споделяне на позицията (местоположението) ви на глобуса

en: Shocked
bg: шокиран

en: Show all friends
bg: Показване на всички приятели

en: Show comments
bg: Показване на коментарите

en: Show user profile
bg: Показване на потребителския профил

en: Simple notice
bg: Проста бележка

en: Size
bg: Големина

en: Smiley insertion
bg: Въвеждане на емотикон(и)

en: Sorry, but the entity didn't return any result!
bg: Съжалявам, но търсенето за обекта не върна никакъв резултат!

en: Sounds
bg: Звуци

en: Start a chat with him/her
bg: Започване на чат с него/нея

en: Static content server
bg: Статичен сървър за съдържанието

en: Statistics
bg: Статистики

en: Status
bg: Статус

en: Stay tuned in what your users store on your server and remove undesired content with this tool.
bg: Следете какво потребителите ви съхраняват на вашия сървър и премахвайте/изтривайте нежелателно съдържание чрез този инструмент/помощник.

en: Storage
bg: Хранилище

en: Storage configuration
bg: Конфигурация на хранилището

en: Store a history of your chats
bg: Запазване на история (водене на архив) на вашите чатове

en: Street
bg: Улица

en: Subject
bg: Тема

en: Submit
bg: Изпращане

en: Subscribe
bg: Абонамент

en: Subscription
bg: Абонамент

en: Suggested friends
bg: Предложени приятели

en: Sunday
bg: неделя

en: System
bg: Система

en: Talkative
bg: Готов за разговори

en: Talking
bg: говори (в дискусия)

en: Text in bold
bg: Удебелен текст (bold)

en: Text in italic
bg: Курсивен текст (italic)

en: Thanks for using Jappix!
bg: Благодарим ви, че използвате Jappix!

en: The chosen users have been removed.
bg: Избраните потребители са премахнати.

en: The element list on this server could not be obtained!
bg: Списъкът с елементи на/от този сървър не можа да бъде получен!

en: The feature requested is not implemented by the recipient or server and therefore cannot be processed.
bg: Изисканата възможност не е имплементирана от получателя или сървъра и поради това не може да бъде обработена.

en: The file you want to upload must be smaller than %s.
bg: Файлът, който искате да качите (ъплоуднете) трябва да е по-малък от %s.

en: The folder is empty.
bg: Тази папка/директория е празна.

en: The folder is not writable, set the right permissions to the %s directory.
bg: Не можете да записвате в тази папка/директория, поставете правилните пълномощни права/свойства на директорията %s.

en: The folder is writable, you can continue!
bg: В тази папка/директория може да се записва, можете да продължите!

en: The groupchat has been removed, now someone else will be able to recreate it.
bg: Груповият чат беше премахнат, сега някой друг ще може да го възстанови (пресъздаде).

en: The image could not be received, would you mind retry?
bg: Изображението не може да бъде получено, бихте ли пробвали да го изпратите отново?

en: The image file is not supported or has a bad size.
bg: Файлът от тип изображение не се поддържа или има грешна големина.

en: The music could not be received, please retry!
bg: Музикалният файл не може да бъде получен, моля, пробвайте отново!

en: The room you joined seems not to exist. You should create it!
bg: Стаята, в която влязохте, изглежда не съществува. Би трябвало да я създадете сами!

en: The selected elements have been removed.
bg: Избраните елементи са премахнати/изтрити.

en: The storage folder you wanted to clean is now empty!
bg: Папката за съхранение, която искахте да прочистите, е опразнена!

en: The update has failed! Please try again later.
bg: Обновяването е неуспешно! Моля, опитайте отново по-късно!

en: The user has been added!
bg: Потребителят е добавен!

en: The user that you want to reach is not present in the room.
bg: Потребителят, с когото се опитвате да се свържете, не е наличен в чат стаята.

en: This chat is empty!
bg: Чатът е празен!

en: This is a repeat from %s
bg: Това е повторение от %s

en: This is a restricted area: only the authorized users can manage this Jappix node.
bg: Това е ограничена зона: само оправомощени потребители могат да управляват този Jappix възел.

en: This is not a valid image, please use PNG, GIF or JPG!
bg: Изображението е невалидно, моля, използвайте изображения с файлови формати PNG, GIF или JPG!

en: This is not a valid music file, please encode in Ogg Vorbis, MP3 or WAV!
bg: Това е невалиден музикален (аудио) файл, моля, прекодирайте (транскодирайте) файла към формати като Ogg Vorbis, MP3 или WAV!

en: This is the static content server for %1s, “%2s”.
bg: Това е статичният сървър за съдържанието за %1s, “%2s”.

en: This notice only needs simple text to be displayed, but no code is allowed!
bg: Това известие изисква визуализацията само на прост текст, но не е позволена употребата на код в него!

en: This page helps you specify the default hosts Jappix will connect to. You can leave it as it is and continue if you want to use the official service hosts.
bg: Тази страница ви помага да настроите хостовете по подразбиране, с които Jappix ще се свързва. Можете да оставите настройките такива, каквито са по подразбиране, и да продължите напред, ако искате да използвате официалните хостове на услуги.

en: This room (%s) is protected with a password.
bg: Тази стаия (%s) е защитена с парола.

en: This tool has been disabled, you cannot use it!
bg: Този инструмент (тази възможност) е изключена, не можете да я ползвате!

en: This tool will help you fastly install Jappix, the first full-featured XMPP-based social platform, on your server. You don't even need any technical knowledge.
bg: Този помощник/инструмент ще ви помогне бързо да инсталирате Jappix, първата пълноценна онлайн социална платформа, базирана на XMPP, на вашия сървър. Дори не са ви нужни технически познания.

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Title
bg: Заглавие

en: To
bg: Към/за

en: To improve security, sessions are limited in time and when your browser will be closed, you will be logged out.
bg: За подобряване на сигурността, сесиите са времево ограничени и когато уеббраузърът ви бъде затворен, вие автоматично ще бъдете изхвърлени от системата.

en: To perform this, you must be able to access your server's shell and be logged in as root. Remember this is facultative, Jappix will work without these modules, but some of its features will be unavailable.
bg: За да изпълните това действие е необходимо да имате достъп до shell-а (черупката) на вашия сървър и да бъдете влезли в системата му като root (корен) потребител, т.е. с административни права. Запомнете, че това е незадължително, Jappix ще работи и без тези модули, но някои от неговите възможности може да не са налични за използване поради това.

en: Top
bg: горе

en: Total
bg: Общо

en: Traveling
bg: пътува (на път)

en: Tuesday
bg: вторник

en: Type something you want to share with your friends...
bg: Въведете нещо, което бихте искали да споделите с вашите приятели...

en: Type the hexadecimal color value you want to use as a background.
bg: Въведете шестнадесетичната (HTML hex) стойност на цвета, който искате да използвате за фон.

en: Type your comment here...
bg: Въведете вашия коментар тук...

en: Unattach the file
bg: Премахване на прикачения файл

en: Unavailable
bg: Не е на разположение (офлайн)

en: Unblock
bg: Отблокиране

en: Uncheck all
bg: Размаркиране/премахване на всички

en: Unclassified
bg: Некласифицирани

en: Underlined text
bg: Подчертан текст

en: Unencrypted
bg: Некриптиран (нешифрован) вход

en: Unknown country
bg: Неизвестна страна/държава

en: Unknown name
bg: Неизвестно име

en: Update in progress
bg: В процес на обновление (ъпдейтване)...

en: Update your Jappix node with this tool, or check if a new one is available. Informations about the latest version are also displayed (in english).
bg: С този инструмент/помощник можете да обновите версията на вашия Jappix възел, или да проверите дали е налична нова версия. Информация относно най-новата версия също се показва (на английски).

en: Updates
bg: Обновления

en: Upload
bg: Качване

en: Upload your music (Ogg Vorbis, MP3 or WAV) to be able to listen to it in Jappix!
bg: Качете (ъплоуднете) ваша музика (позволени файлови формати: Ogg Vorbis, MP3 или WAV), за да можете да я слушате в Jappix.

en: Use a proxy
bg: Използване на прокси (сървър-посредник)

en: Use default background
bg: Използване на фона по подразбиране (фабричния фон)

en: Use this tool to find your friends on the server you are using right now, or add them later.
bg: Използвайте този помощник/инструмент, за да намерите приятелите си на сървъра, който използвате в момента, или ги добавете по-късно.

en: Use your own color
bg: Използване на цвят по ваш избор

en: Use your own image
bg: Използване на ваше изображение

en: User
bg: Потребител

en: User currently active
bg: Потребителят е активен в момента

en: User directory
bg: Потребителска директория

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: Users
bg: Потребители

en: Using Jappix, an open social platform. I am %s!
bg: Използвам Jappix, отворена социална платформа. Аз съм %s!

en: Vertical
bg: Вертикално

en: View chat history
bg: Преглед на историята на чата

en: View profile
bg: Преглед на профила

en: Visitors
bg: Посетители

en: Visits
bg: Посещения

en: Website
bg: Уебсайт

en: Wednesday
bg: сряда

en: Weekly
bg: седмично

en: Welcome
bg: Здравейте

en: Welcome on %1s, “%2s”.
bg: Добре дошли в %1s, “%2s”.

en: Welcome on Jappix, your own social cloud!
bg: Добре дошли в Jappix, твоят собствен социален облак!

en: Welcome to the Jappix installation!
bg: Добре дошли в инсталацията за/на Jappix!

en: Welcome!
bg: Добре дошли!

en: What a pity! You have no profile image defined in your identity card!
bg: Колко жалко! Вие нямате зададено изображение за профила си в картата си за самоличност!

en: What are you doing?
bg: Какво правите? Как сте?

en: What's new?
bg: Какво ново?

en: What's up with you?
bg: Как сте?

en: When Jappix will be installed, just click on the manager link on the home page to access it.
bg: Когато Jappix се инсталира, просто натиснете върху хипервръзката към мениджъра с настройките за програмата, намиращ се на домашната страница, за да влезете в него.

en: When you will press the save button, the profile editor will be opened. Happy socializing!
bg: Когато натиснете бутона за запазване, ще бъде отворен редакторът на профила. Приятно социализиране!

en: Where are you?
bg: Къде сте?

en: Working
bg: работи (на работа)

en: XMPP links
bg: XMPP връзки

en: Yearly
bg: годишно

en: Yes
bg: Да/ОК

en: Yes, let's do it!
bg: Да, да го направим!

en: Yesterday
bg: вчера

en: You
bg: Ти/Вие

en: You administrate this room
bg: Вие сте администраторът на тази стая

en: You are synchronized with your network.
bg: Синхронизиран сте с мрежата си.

en: You are using a development version of Jappix. Update it through our repository by executing: %s.
bg: Използвате версия на Jappix за разработчици (т.е. не стабилна версия за крайни потребители, а нестабилна версия за разработчици). Можете да обновите Jappix чрез нашето хранилище, като изпълните командата: %s.

en: You can add a new background to the list with this tool. Please send a valid image.
bg: Можете да добавите нов фон към списъка с помощта на този инструмент/помощник. Моля, качете валидно изображение.

en: You can customize your notice with embedded HTML, CSS and JavaScript, but you need to code the style.
bg: Можете да промените по вкуса ви бележката чрез вградени (embedded) HTML, CSS и JavaScript, но трябва сами да кодирате (напишете кода) на стила.

en: You can define more than one administrator for this Jappix node. You can also change a password with this tool.
bg: Можете да изберете повече от един администратор за този Jappix възел. Също така можете да промените парола чрез този инструмент/помощник.

en: You can install some extra softwares on your server, to extend your Jappix features. Some others might be modified, because of security restrictions which are set by default.
bg: Можете да инсталирате допълнителни софтурни продукти на вашия сървър, с които да разширите възможностите на вашата инсталация на Jappix. Някои други могат да бъдат модифицирани поради ограничения заради сигурността, които са сложени по подразбиране.

en: You have been logged out of your XMPP account, have a nice day!
bg: Излязохте от потребителската си сметка (акаунт) в XMPP, приятен ден!

en: You have been logged out. Goodbye!
bg: Вие излязохте. Довиждане!

en: You have been registered, here is your XMPP address:
bg: Вие се регистрирахте успешно, ето ви вашия личен XMPP адрес:

en: You must select elements to remove!
bg: Трябва да изберете елементи за премахване!

en: You must select one or more users to be removed!
bg: Трябва да изберете един или повече потребители, които искате да премахнете от списъка!

en: Your XMPP account has been removed, bye!
bg: Вашата потребителска сметка (акаунт) в XMPP е премахната/изтрита, довиждане!

en: Your browser is out of date!
bg: Използвате стар браузър. Моля, обновете го до по-нова стабилна версия чрез Интернет, или го сменете с друг.

en: Your channel
bg: Вашия канал

en: Your design preferences have been saved!
bg: Предпочитанията ви за дизайна са запазени!

en: Your form has been sent.
bg: Формулярът ви беше изпратен.

en: Your friend closed the chat.
bg: Приятелят ви затваря чата.

en: Your friend is doing something else.
bg: Приятелят ви прави нещо друго.

en: Your friend is paying attention to the conversation.
bg: Приятелят ви обръща внимание на дискусията.

en: Your friend is writing a message...
bg: Приятелят ви пише съобщение...

en: Your friend seems not to have received your message(s)!
bg: Приятелят ви изглежда не е получил вашето съобщение/-я!

en: Your friend stopped writing a message.
bg: Приятелят ви спря да пише съобщение.

en: Your groupchats
bg: Вашите групови чатове

en: Your image was added to the list!
bg: Вашето изображение е добавено към списъка!

en: Your inbox
bg: Вашата входяща кутия

en: Your inbox is empty.
bg: Входящата ви кутия е празна.

en: Your music has been added!
bg: Музиката ви е добавена!

en: Your password has been changed, now you can connect to your account with your new login data.
bg: Паролата ви е променена, сега можете да се свържете със своята потребителска сметка (акаунт) с новите си потребителски данни за вход.

en: Your profile
bg: Вашият профил

en: Your storage folders are not writable, please apply the good rights!
bg: Вашите папките/директории хранилища не позволяват запис в тях, моля, приложете правилните правомощия/свойства за папките!

en: Your version is out to date. Update it now to %s by clicking here!
bg: Използвате остаряла версия. Можете да обновите Jappix до по-новата налична версия (%s), като натиснете тук!

en: Your version seems to be up to date, but you can check updates manually by clicking here.
bg: Вашата версия на програмата изглежда е най-новата налична, но по желание можете да проверявате ръчно за обновления (ъпдейти), като натиснете тук.

en: anonymous mode
bg: режим инкогнито (в анонимност)

en: changed his/her nickname to %s
bg: промени своя псевдоним на %s

en: changed the subject to:
bg: промени темата на:

en: has been banned
bg: е баннат

en: has been kicked
bg: беше изхвърлен (kick-нат) [от стаята]

en: is now
bg: е сега

en: joined the chat room
bg: се присъедини към чат стаята

en: left the chat room
bg: напусна чат стаята

en: login page
bg: страница за вход

en: no reason
bg: без причина

en: no status
bg: без статус

en: no subject defined for this room.
bg: Не е дефинирана тема за тази чат стая.

en: unknown
bg: непознат

en: would like to add you as a friend.
bg: желае да ви добави към списъка си с приятели.

en: would like to get authorization.
bg: желае да получи пълномощно.

en: would like you to join this chatroom:
bg: желае вие да се присъедините към следната чат стая:
